Public speaking is no picnic

Gisteren was het Labor day in de VS.
Amerikanen eren op deze dag de gewone werkende man ofwel het is feest voor alle Joe the Plumbers. Ook luidt deze dag officieel het einde van de zomer in en trekt men geheel volgens traditie, massaal de picknickmand uit de kast. Labor day vraagt uiteraard om een vlammende speech van de President. En laat dat vlammen maar aan Obama over.

Willemijn schreef in een ander verband al over de PR-kwaliteiten van Pechtold. De ultieme top, en dan specifiek op het gebied van public speaking, wordt wat mij betreft belichaamd door Obama. Nu heeft hij zoals ik eerder schreef, ook de taal mee om ronkende oneliners te kunnen gebruiken. Maar het blijft ontzettend knap mensen simpelweg vanachter een katheder met een microfoon, zo te kunnen inspireren.

Het is alsof er een concert begint: "Are you fired up? Are you ready to go?" Daarna is het tijd voor het serieuze werk. De huidige moeilijke situatie wordt besproken en het feit dat het land zichzelf in principe kapot heeft gemaakt, wordt ook niet uit de weg gegaan. Echter volgde al snel een geweldig betoog over wat er allemaal al beter gaat en hoe het voor Joe the Plumber a.k.a. Jan Modaal, nog beter zal worden als de Recovery Act van Obama en Biden verder wordt uitgevoerd. En alles uiteraard onderbouwd met voorbeelden en motiverende peptalk om er samen weer de schouders onder te zetten. Want daar is Obama duidelijk over: er is nog een lange weg te gaan en er moet veel veranderen. Zoals het bestedingsgedrag van de Amerikanen, betere opleidingen en uiteraard de hervorming van het verzekeringenstelsel voor de gezondheidszorg.

Dus Obama rust niet en vraagt Amerikanen hetzelfde te doen: “Not until we have a full economic recovery and all Americans have their shot at the American Dream.” Die ‘American Dream’, die in het kort neerkomt op een goed en gelukkig leven, spreekt op een briljante manier iedereen aan. Het antwoord van het publiek: ‘Yes we can’! (ja, dit is waarschijnlijk geregisseerd, maar het komt bij de Tv-kijker in ieder geval goed binnen).

Goed kunnen speechen is een groot en machtig talent. En zoals we aan veel mensen zien die na jaren oefenen nog met klotsende oksels achter het spreekgestoelte staan, maar moeilijk aan te leren. Obama zwaaide zonder genante natte plekken nog even naar het publiek en liep cool and collected het podium af. Respect!





Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Persberichten

naar het archief
Check Point: 71 procent meer beveiligingsincidenten dankzij mobiele apparaten
08-02-2012

Houten, 8 februari 2012 – Onderzoek van Check Point Software Technologies laat zien dat het aantal mobiele apparaten voor privégebruik dat contact maakt met het zakelijke netwerk meer dan verdubbel... Lees meer.

Intuïtief navigeren met Logitech Touch Mouse M600
08-02-2012

Draadloze muis met touch-oppervlak voor intuïtief navigeren op pc of laptop Amersfoort, 8 februari 2012 - Logitech introduceert de Logitech Touch Mouse M600, een draadloze muis met touch-oppervla... Lees meer.

VMware introduceert VMware vCloud Integration Manager om service providers te helpen vCloud Services te leveren
07-02-2012

Bijna 90 VMware Service Providers leveren VMware vCloud Powered-diensten gebaseerd op VMware vSphere, VMware vCloud Director en de vCloud APIUtrecht, 7 februari 2012 - VMware, Inc (NYSE: VMW), were... Lees meer.

Mindjet jaarcijfers: 20 procent groei dankzij nieuwe samenwerkingsproducten
07-02-2012

2 miljoen licenties en ruim 1 miljoen nieuwe mobiele gebruikers in 2011 London, 7 februari 2012 - Mindjet maakt de resultaten bekend van een succesvol jaar. In 2011 realiseerde de leverancier van ... Lees meer.

EMC introduceert nieuwe zakelijke Flash-technologie: EMC VFCache
06-02-2012

Nieuwegein, 6 februari 2012 - EMC Corporation (NYSE:EMC), marktleider op het gebied van informatie-infrastructuur oplossingen, introduceert EMC VFCache, een nieuwe hard- en software oplossing. De c... Lees meer.

Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's
03-02-2012

Telegraaf eerste Nederlandse aanbieder PixSpree voor modefoto’s op Prive.nl en vrouw.nl Los Angeles, 3 februari 2012 – PixSpree, vorig jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten, komt naar Nederla... Lees meer.

Drie Nederlanders maken kans op prestigieuze Sony World Photography Awards 2012
03-02-2012

Acht Nederlanders bereikten de nominatielijst na een selectie uit 112.000 inzendingen uit 171 landen Badhoevedorp, 3 februari 2012 - De genomineerden voor de Sony World Photography Awards 2012 zijn... Lees meer.

whizpr: Check Point: 71 procent meer beveiligingsincidenten dankzij mobiele apparaten: Houten, 8 februari 2012 – Onderz... http://t.co/N07UUrbl

whizpr: Intuïtief navigeren met Logitech Touch Mouse M600: Draadloze muis met touch-oppervlak voor intuïtief navigeren o... http://t.co/zaZJWewk

whizpr: VMware introduceert VMware vCloud Integration Manager om service providers te helpen vCloud Services te leveren:... http://t.co/0Bim8mb3

whizpr: Mindjet jaarcijfers: 70 procent groei dankzij nieuwe samenwerkingsproducten: 2 miljoen licenties en ruim 1 miljo... http://t.co/Zre37nBx

whizpr: EMC introduceert nieuwe zakelijke Flash-technologie: EMC VFCache: Nieuwegein, 6 februari 2012 - EMC Corporation ... http://t.co/GhmS5X5Q

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
En de nerd van het jaar 2011 is...
  • kerstwens Pinewood
  • Pinewood Security Lunch
  • Pinewood security lunch 2011
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012