Just another day with Whizpr in the Valley


De Whizpr perstrip in de Valley startte vandaag met Hitachi Data Systems en hardcore technologie: storage.
En dan geen compact flash cards, maar het zwaardere werk. Hitachi Data Systems levert opslagoplossingen voor grote ondernemingen. En hoewel de crisis ook hier zijn sporen nalaat, is het toch minder dan in veel andere sectoren. De hoeveelheid data in de wereld blijft doorgroeien. Erik-Jan Schmidt VP Corporate Marketing: "De dotcom burst was wezenlijk anders dan de huidige crisis. Toen ging het om overwaardering en overspannen verwachtingen. Dat spatte echt uit elkaar. Nu zijn de structurele ontwikkelingen niet veranderd. Er verdwijnen wel mensen, maar niet in hetzelfde tempo. Er is zeker behoefte aan meer storage, maar er wordt veel beter op kosten gelet. Hardwarekosten spelen daarbij een rol, maar ook zaken als koeling en energie. Basisvraag is nu: "How can I do more with less?"

Google: Work hard and play hard
En dan in de middag, the moment everybody has been waiting for, ok ik althans. Een bezoek aan Google headquarters in Mountain View. Op de campus werken tussen de zeven- en achtduizend mensen (als het er zoveel zijn kijk je niet op duizend meer of minder). Het was indrukwekkend. De 17 restaurants, volleybalvelden, biljarttafels, tafeltennis en muziekinstrumenten ademen allemaal het credo dat hier heerst: we’re all about work hard and play hard. Mensen brengen hier dagelijks dan ook nogal wat tijd door. Het scheelt dat je wel gewoon je kids kunt uitnodigen voor de lunch en de dagelijkse quality time. Volgens medewerkers voelt het echter niet als een gigantisch bedrijf, maar nog steeds als een kleine startup. Er is veel ruimte voor eigen initiatief en innovaties.

Eat your own dogfood
Google staat natuurlijk vooral bekend om de zoekmachine, Gmail en Youtube. Wij kregen een inkijkje in Google Enterprise, de tak voor de zakelijke markt. Meer productiviteit en minder kosten: de crisis lijkt bijna een zegen voor de sterkste punten van het cloud computing aanbod van Enterprise. Een belangrijke ontwikkeltak voor Google is Maps. 85 procent van zakelijke data heeft een connexie met een locatie. Met Maps kunnen bedrijven dit voor hun klanten visualiseren. Denk bijvoorbeeld aan de Starbucks Store locator of een andere praktische toepassing als deze: mocht je willen verhuizen en checken hoe hoog de crime rate in je nieuwe buurt is: door een koppeling met Maps is alle Crime reports info op kaartjes te visualiseren.

Voordat iets op de markt wordt gebracht hebben trouwens vrijwel alle Google-medewerkers het al gebruikt. Dit komt voort uit een andere typische Google filosofie: Eat your own dogfood. Of het nu uit een van de personeelsrestaurants komt of niet, I think it’s pretty damn good food.

De middag brachten we door bij Oracle. Daar geldt: It’s all about integration and open standards. Oracle staat erom bekend dat het veel bedrijven overneemt. Ze nemen echter ook altijd de ontwikkelaars en servicemedewerkers over. Support blijft dus gegarandeerd en het product wordt, al dan niet geïntegreerd met andere oplossingen, verder ontwikkeld. Volgende stap is uiteraard het integreren van het Sun-portfolio waarmee het Java-technologie en hardware toevoegt. Ook hier wordt gefocust op flexibiliteit/ mobiliteit van medewerkers en constante beschikbaarheid van informatie onder andere door cloud computing. Alles behalve gebakken lucht.

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Persberichten

naar het archief
HTC bereidt zich voor op groei met versterking management team
29-07-2010

Utrecht, 29 juli 2010 - HTC, wereldwijd ontwikkelaar van mobiele telefoons, heeft nieuwe leden en functies toegevoegd aan zijn management team. Met deze uitbreiding van het management wil HTC een s... Lees meer.

Dolfinarium toont bezoekers live-beelden van orka Morgan
27-07-2010

Rotterdam, 27 juli 2010 - Sinds enige tijd verblijft de orka Morgan in het Dolfinarium te Harderwijk. De orka is niet zichtbaar voor publiek omdat het welzijn van het dier de hoogste prioriteit hee... Lees meer.

Roberto Cavalli maakt video's van catwalk shows en foto's van collecties beschikbaar
26-07-2010

Roberto Cavalli kiest voor Google Apps als communicatieplatformAmsterdam, 26 juli 2010 - Roberto Cavalli, een van de meest prestigieuze en wereldwijd gerenommeerde Italiaanse modehuizen, heeft geko... Lees meer.

HTC voegt Super LCD toe aan portfolio schermtechnologieën
26-07-2010

Utrecht, 26 juli 2010 – HTC, wereldwijd ontwikkelaar van mobiele telefoons, kondigt aan Super LCD- (SLCD) technologie toe te gaan passen op schermen van verschillende HTC-toestellen. Het SLCD-sc... Lees meer.

Axis introduceert HDTV kwaliteit videosurveillance kits voor MKB
26-07-2010

De eenvoudig te installeren AXIS M10, M11 en M32 beveiligingscamera’s bieden toekomstvaste en op IP gebaseerde videobewakingoplossingen voor het MKB Rotterdam, 27 juli 2010 - Axis Benelux, leveran... Lees meer.

Resultaten Check Point sterk gegroeid in tweede kwartaal 2010
22-07-2010

Producten boeken 25 procent omzetgroei ten opzichte van vorig jaarDen Bosch, 22 juli 2010 - Check Point Software Technologies, wereldwijde leverancier van internetbeveiligingsoplossingen, heeft goe... Lees meer.

VMware realiseert 48 procent omzetgroei in tweede kwartaal 2010
22-07-2010

* GAAP operationele winstmarge van 15 procent; Op basis van non-GAAP bedraagt de operationele winstmarge 27,7 procent * Omzet groeit in tweede kwartaal met 48 procent tot $ 674 miljoen* Vrije kasst... Lees meer.

whizpr: HTC bereidt zich voor op groei met versterking management team: Utrecht, 29 juli 2010 - HTC, wereldwijd ontwikkela... http://bit.ly/cRuZE6

whizpr: RT @vandenadort: @gijsF en ik gaan naar IFA. Wie kunnen we daar nog meer verwelkomen? #ifa2010

whizpr: Karlijn van Overbeek: Kippenvel kreeg ik, toen ik afgelopen zaterdag las dat ze was overleden: Karlijn van Overbee... http://bit.ly/bRbhYP

whizpr: Don't be afraid of the 'big bad Social Media-wolf': In het FD van 27 juli jl. staat een artikel over de angst voor... http://bit.ly/djWIvQ

whizpr: RT @TessaWeber: Cool: @mobillion dingt mee naar 'beste webconcept' Accenture Innovation Awards met Uvid: http://bit.ly/bLBIb1

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
David Beckham on Telepresence
  • Life in a Day
  • Make a custom Flickr photobook
  • Social Media in B2B
  • IMG_8961
  • IMG_8960
  • IMG_8959