ICT-bedrijven zien PR en reclame als belangrijk marketinginstrument

26-JAN-07 Public Relations valt binnen een bedrijf meestal onder verantwoordelijkheid van de communicatie of de marketing manager.
Het gaat om activiteiten die bijdragen aan het wederzijds begrip tussen bedrijf en haar klanten, leveranciers, distributeurs, medewerkers en beleidsmakers op diverse niveaus. Geloofwaardigheid staat daarin centraal en de activiteiten richten zich met name op media-aandacht. Bijna alle ICT-bedrijven zien reclame en PR als belangrijke marketinginstrumenten. 75% van de ICT-bedrijven besteden PR werkzaamheden uit aan een extern bureau. Dat blijkt uit onderzoek van Hill & Knowlton in Nederland. Cruciaal in de relatie tussen ICT bedrijf en PR bureau is de kennis van de sector, contacten met de media in de ICT sector, een goede pro-actieve samenwerking en een goede ‘klik’ tussen de externe adviseurs van het bureau en de contactpersoon bij het bedrijf. Door de recessie in de ICT-sector zijn de reclamebudgetten de afgelopen jaren afgenomen, maar de PR-budgetten zijn stabiel gebleven. Tweederde van de ICT-bedrijven verwacht in de toekomst in gelijke mate reclame te blijven maken, en meer dan de helft van de ICT-bedrijven verwacht in de toekomst meer aan PR te gaan doen. Wanneer PR wordt vergeleken met andere marketing-instrumenten, vinden de meeste ICT-bedrijven PR een adequaat instrument om geloofwaardigheid te creëren en merkbekendheid te vergroten. Voor het genereren van leads of het stimuleren van de verkoop vinden ICT-bedrijven andere marketinginstrumenten geschikter. Een kwart van de ICT-bedrijven heeft PR in eigen beheer. Het uitbesteden van PR is vooral populair bij hele grote (meer dan 100 medewerkers) en bij heel kleine ICT-bedrijven (minder dan 20 medewerkers). De belangrijkste reden om PR niet uit te besteden is ervaringen die het gebrek aan marktkennis en goede copywriters bij de PR-bureaus uitwezen.

Bron: Express.be

Reacties (2)

 

  • Dat lijkt me logisch, vooral reclame is belangrijk in de ICT sector aangezien weinig mensen van ICT af weten en zo toch informatie krijgen.

    Ma 18 jul 2011, 16:20


  • Dat lijkt me logisch, vooral reclame is belangrijk in de ICT sector aangezien weinig mensen van ICT af weten en zo toch informatie krijgen.

    Ma 18 jul 2011, 16:20

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond

Persberichten

naar het archief
Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's
03-02-2012

Telegraaf eerste Nederlandse aanbieder PixSpree voor modefoto’s op Prive.nl en vrouw.nl Los Angeles, 3 februari 2012 – PixSpree, vorig jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten, komt naar Nederla... Lees meer.

Drie Nederlanders maken kans op prestigieuze Sony World Photography Awards 2012
03-02-2012

Acht Nederlanders bereikten de nominatielijst na een selectie uit 112.000 inzendingen uit 171 landen Badhoevedorp, 3 februari 2012 - De genomineerden voor de Sony World Photography Awards 2012 zijn... Lees meer.

Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's
03-02-2012

Telegraaf eerste Nederlandse aanbieder PixSpree voor modefoto’s op Prive.nl en vrouw.nl Los Angeles, 3 februari 2012 – PixSpree, vorig jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten, komt naar Nederla... Lees meer.

Nieuwe aanwinst Jong Talent-programma SURFnet
02-02-2012

Utrecht, 2 februari 2012 - Per 1 januari is Florian Draisma gestart bij SURFnet. Hij maakt onderdeel uit van het Jong Talent-programma, waarin jonge, veelbelovende ICT-ers de kans krijgen zich prof... Lees meer.

HTC introduceert de HTC Sensation in Ice White
02-02-2012

Nieuwste Android update voor alle toestellen uit Sensation-serie Utrecht, 2 februari 2012 - HTC, leider in mobiele innovatie en design kondigt aan dat de HTC Sensation vanaf 1 maart ook beschikba... Lees meer.

Insight rondt de overname van Inmac af
01-02-2012

Apeldoorn, 1 februari 2012 - Insight Nederland, onderdeel van Insight Enterprises, Inc (Nasdaq: NSIT), wereldwijd één van de grootste verkopers van software, hardware en IT-diensten, bevestigt dat ... Lees meer.

EMC versterkt channel-team in EMEA
31-01-2012

Uitbreiding ter ondersteuning van groei in Europa, het Midden-Oosten en Afrika Nieuwegein, 31 januari 2012 - EMC Corporation (NYSE:EMC), marktleider op het gebied van informatie-infrastructuur oplo... Lees meer.

whizpr: @markjansen10 OK, sterkte!! Fijn weekend

whizpr: Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's: Telegraaf eerste Nederlands... http://t.co/FaBSxi9V

whizpr: @markjansen10 Jeetje. Vanavond wat te doen? Zin om te sleeën met 2 kinderen:-) ^wv

whizpr: @markjansen10 Hoe kom je nu thuis? #help

whizpr: Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's: Telegraaf eerste Nederlands... http://t.co/5qo5JwbF

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
En de nerd van het jaar 2011 is...
  • kerstwens Pinewood
  • Pinewood Security Lunch
  • Pinewood security lunch 2011
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012