De eerste Social Media Club in Nederland trapte gisteravond af in Amsterdam. Whizpr maakt onderdeel out van de founding committee. Huh, een PR-bureau uit Wageningen bij de Social Media Club Amsterdam? Tja klinkt wellicht niet heel logisch. Wel als je bedenkt dat de meesten van onze klanten zich in die regio bevinden. Zoals Cisco die de bijeenkomst hostte.
Chris Heuer en Kristie Wells zijn grondleggers van Social Media Club en zelf actief in San Francisco. Zij leggen in een video uit wat het idee is achter de club en zijn blij dat hun initiatief ook in Nederland is opgepakt: Welcome Social Media Club Amsterdam!
Thema van de eerste bijeenkomst was 'aandacht': Hoe genereer je als bedrijf, club of individu met social media zoveel mogelijk aandacht voor jouw activiteiten? En hoe creëer je betrokkenheid en bouw je een relatie op met degenen die er voor jou toe doen? Een vraag waar we ons bij Whizpr dagelijks mee bezighouden.
De presentaties lieten een interessant verschil zien tussen een grote Amerikaanse organisatie (Cisco) en een kleine locale onderneming (Puur Amsterdam). Het scheelt immers nogal als je eigen baas bent. Je hoeft je niet te conformeren aan een stijl of taal die is opgelegd. Het bedrijf en de persoon erachter versmelten daarbij vaak. Hiermee wordt social media makkelijker een tweede natuur. Dit werkt uiteraard anders als je gebonden bent aan richtlijnen die vanuit een hoofdkantoor worden opgelegd. Cisco Nederland staat hier dan ook voor een grotere uitdaging.
Actief zijn op zoveel verschillende platformen is goed voor je zichtbaarheid, maar kost veel tijd. Dit volhouden lukt alleen als social media echt in je bloed zit: "You either love it or hate it", aldus Anna Maria Giannatassio van Puur Amsterdam.
Social Media Club Amsterdam (#smcadam) vindt iedere derde woensdag van de maand plaats. Voor de volgende bijeenkomst op woensdag 20 januari zijn nog enkele plaatsen.

Diemen, 11 maart 2010 - Bull heeft Just Gonggrijp benoemd tot Sales en Marketing Director. In deze functie is hij verantwoordelijk voor alle commerciële activiteiten van Bull Nederland en stuurt hi... Lees meer.
Eigen branding en geavanceerde mogelijkheden voor het verzamelen en publiceren van user generated en redactionele videoEde, 11 maart 2010 - Mobillion, specialist op het gebied van mobile en socia... Lees meer.
Video eenvoudig te integreren in websites en applicaties in eigen stijl Ede, 11 maart 2010 - Mobillion, specialist op het gebied van mobile en social media, introduceert Uvid, een online vide... Lees meer.
Nieuw videoplatform volledig te integreren in webshops Ede, 11 maart 2010 - Mobillion, specialist op het gebied van mobile en social media, introduceert Uvid, een online video platform voor h... Lees meer.
Alternatief voor YouTube biedt meer controle over video’s Ede, 11 maart 2010 - Mobillion, specialist op het gebied van mobile en social media, introduceert Uvid, een gratis online video platf... Lees meer.
Ook nieuwe steden toegevoegd: vanaf vandaag mogelijk om een virtuele reis door Nederland te maken, van Groningen naar Maastricht en van Middelburg naar EnschedeAmsterdam, 11 maart 2010 - Google Str... Lees meer.
Flexibele rapportering, monitoring en provisioning met managed services voor remote storage managementAmsterdam, 9 maart 2010 - De diensten voor het beheren van de storage-omgeving op afstand van H... Lees meer.
whizpr: http://twitgoo.com/k6sgl Whizpr in Zell am Schnee
whizpr: Bull stelt Just Gonggrijp aan als Sales en Marketing Director: Diemen, 11 maart 2010 - Bull heeft Just Gonggrijp ... http://bit.ly/9VLWAz
whizpr: Mobillion introduceert Uvid, online video platform: Eigen branding en geavanceerde mogelijkheden voor het verzam... http://bit.ly/azdDQY
whizpr: Google voegt beelden twintig Nederlandse attracties toe aan Street View: Ook nieuwe steden toegevoegd: vanaf vand... http://bit.ly/bkNffJ
whizpr: @wilbertdevries ja, zeker voor herhaling vatbaar, erg efficient, geconcentreerd en ook nog leuk ;-)
Reacties (1)
Wat een goede organisatie! heb echt geniten van de avond gisteren...toch een , bij voorbaat al. legendarisch moment. Ik heb mijn presentatie onlime gezet http://www.puuramsterdam.nl/Nieuwsbericht/44965/Puur_opent_Social_Media_Cl...
Nogmaals bedankt en tot de volgende club!
Do 17 dec 2009, 20:44