Eco fabulous

Eco fabulous

Al een tijdje houd ik mij bezig met het Green Challenge blog. Deze blog, die in het leven is geroepen ter ondersteuning van de vierde editie van de 'Postcode Lottery Green Challenge', is gevuld met allerlei groene weetjes, gadgets, video's, foto's, etc. Nu dacht ik, nog voordat ik mij met deze groene blog bezig hield, dat ik al wel een aardig  ecologisch duitje in het zakje deed. Nu, na een paar maanden actieve verdieping in alles wat maar biologisch verantwoord, duurzaam vervaardigd of ecologisch innovatief is, besef ik me echter dat ik eigenlijk nog maar een nitwit was op groen gebied. Natuurlijk wist ik wel dat een duurzame samenleving een hot topic is op dit moment, maar dat er zo ontzettend veel mensen actief mee bezig zijn, zowel online als offline, was mij nog vreemd.

Alle nieuwste architectonische hoogstandjes, designerbanken, blitse wagens en hippe kleding lijken tegenwoordig het predicaat 'sustainable'  te hebben. Voorgaande zin illustreert gelijk ook dat groen doen niet meer gelijk staat aan een alternatieve, zuurdesemachtige, blote voeten-cultuur. Zo schieten  ecologische supermarkten als paddestoelen uit de grond, lijkt het gebruik van zonnepanelen hotter dan ooit en zijn steeds meer mensen 'parttime-vegetariër'. Zelfs de grootste carnivoren, zegge mijn vader, lijken te zwichten voor een (of twee) vleesloze dag(en)  in de week.

Het woord alternatief, dat in the end toch vaak opdoemde bij de term groen, heeft plaats gemaakt voor het woord innovatief. De vele duurzame initiatieven die je tegenkomt wanneer je op internet rond kijkt zijn enorm. Jong, oud, start-up en bedrijven reeds van naam; groen lijkt het nieuwe toverwoord.

Benieuwd ben ik dan ook wie dit jaar de Green Challenge Award zal gaan winnen. Was ik zelf nu gezegend geweest met een enorm vindingrijke geest, had ik zeker mee gedaan aan deze competitie. Helaas moet ik het hebben van de grappige, knappe, slimme ideeën die anderen weten te bedenken. Maar ik moet toegeven dat ik dat stiekem niet zo erg vind. Ik profiteer op den duur namelijk maar wat graag van de duurzame creativiteit die tijdens de Green Challenge tentoon wordt gespreid. Want, om nog maar even een bruggetje te slaan naar mijn  vorige blogpost: het intensief bezig zijn met de Green Challenge Blog de afgelopen tijd, heeft er zeker  aan bijgedragen dat ik ook op dit gebied (hoewel alleen firguurlijk) zowaar 'groentje' af ben. ..

Reacties (1)

 

    • bert walenberg

    Twee vleesloze dagen is wel erg veel hoor. Je vader

    Ma 23 aug 2010, 15:16

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond


  • The Pizza Turnaround
  • How many tweets a day
  • One tweet a day...

Persberichten

naar het archief
Panda Security komt met lijst meest voorkomende internetzwendel
07-09-2010

Gorinchem, 7 september 2010 - Panda Security, de Cloud Security Company, heeft een ranking opgesteld van de meest voorkomende wereldwijde zwendel op internet. Deze 'scams' hebben één doel: het opli... Lees meer.

Vijf duurzame ideeën maken kans op een half miljoen
07-09-2010

Finalisten Postcode Lottery Green Challenge 2010 bekendAmsterdam, 7 september 2010 – De vijf duurzame ondernemers die kans maken op het winnen van de Postcode Lottery Green Challenge 2010 zijn beke... Lees meer.

Five sustainable ideas compete for 500,000 euro
07-09-2010

Postcode Lottery Green Challenge 2010 finalists announcedAmsterdam, 7 September 2010 – Five sustainability entrepreneurs will compete as finalists for the Postcode Lottery Green Challenge 2010 gran... Lees meer.

Samenwerking SURF en Microsoft voor hoger onderwijs
07-09-2010

Online samenwerkingsomgeving Live@edu binnenkort beschikbaar via SURFfederatieUtrecht, 7 september 2010 - SURF, de ICT-samenwerkingsorganisatie voor hoger onderwijs en onderzoek, en Microsoft stell... Lees meer.

Insight kiest Whizpr voor PR in Nederland
06-09-2010

Apeldoorn / Wageningen, 6 september 2010 - Insight, leverancier van software en diensten, kiest Whizpr voor de opzet en uitvoer van zijn PR-programma in Nederland. Door de inzet van PR wil Insight ... Lees meer.

Kaarsenleverancier Bolsius implementeert StartReady OCS appliance
06-09-2010

6 september 2010 - Bolsius, één van de grootste kaarsenleveranciers in de wereld, heeft gekozen voor de OCS appliance van StartReady. Bolsius zal met name gebruik maken van de video conferencing-fu... Lees meer.

Cisco neemt Arch Rock over
03-09-2010

Amsterdam, 3 september 2010 - Cisco neemt Arch Rock over, een onderneming in San Francisco die zich specialiseert in slimme energienetwerken of ‘smart grids’.Door de overname beschikt Cisco over ee... Lees meer.

whizpr: @luceos ja, je kunt deze week nog solliciteren. Stuur een mail naar job@whizpr.nl.

whizpr: IFA in cijfers: Voor een korte impressie van ons verblijf in Berlijn voor IFA, zie onderstaande specificaties... http://bit.ly/dni1FH

whizpr: IFA in 3D - Miele biedt 3D zonder bril: Het grote thema op IFA is 3D. Werkelijk elke televisieleverancier zet hier... http://bit.ly/blyGn5

whizpr: Leuk initiatief van Wil van Iersel - 'Every Day a New Book'. Elke dag een nieuw fotoproject: http://septemberbook.wordpress

whizpr: The sun is shining in Wageningen! #weloveit

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
Mindjet Mindmanager in minder dan twee minuten
  • David Beckham on Telepresence
  • Life in a Day
  • Make a custom Flickr photobook
  • IMG_8961
  • IMG_8960
  • IMG_8959