Eco fabulous

Eco fabulous

Al een tijdje houd ik mij bezig met het Green Challenge blog. Deze blog, die in het leven is geroepen ter ondersteuning van de vierde editie van de 'Postcode Lottery Green Challenge', is gevuld met allerlei groene weetjes, gadgets, video's, foto's, etc. Nu dacht ik, nog voordat ik mij met deze groene blog bezig hield, dat ik al wel een aardig  ecologisch duitje in het zakje deed. Nu, na een paar maanden actieve verdieping in alles wat maar biologisch verantwoord, duurzaam vervaardigd of ecologisch innovatief is, besef ik me echter dat ik eigenlijk nog maar een nitwit was op groen gebied. Natuurlijk wist ik wel dat een duurzame samenleving een hot topic is op dit moment, maar dat er zo ontzettend veel mensen actief mee bezig zijn, zowel online als offline, was mij nog vreemd.

Alle nieuwste architectonische hoogstandjes, designerbanken, blitse wagens en hippe kleding lijken tegenwoordig het predicaat 'sustainable'  te hebben. Voorgaande zin illustreert gelijk ook dat groen doen niet meer gelijk staat aan een alternatieve, zuurdesemachtige, blote voeten-cultuur. Zo schieten  ecologische supermarkten als paddestoelen uit de grond, lijkt het gebruik van zonnepanelen hotter dan ooit en zijn steeds meer mensen 'parttime-vegetariër'. Zelfs de grootste carnivoren, zegge mijn vader, lijken te zwichten voor een (of twee) vleesloze dag(en)  in de week.

Het woord alternatief, dat in the end toch vaak opdoemde bij de term groen, heeft plaats gemaakt voor het woord innovatief. De vele duurzame initiatieven die je tegenkomt wanneer je op internet rond kijkt zijn enorm. Jong, oud, start-up en bedrijven reeds van naam; groen lijkt het nieuwe toverwoord.

Benieuwd ben ik dan ook wie dit jaar de Green Challenge Award zal gaan winnen. Was ik zelf nu gezegend geweest met een enorm vindingrijke geest, had ik zeker mee gedaan aan deze competitie. Helaas moet ik het hebben van de grappige, knappe, slimme ideeën die anderen weten te bedenken. Maar ik moet toegeven dat ik dat stiekem niet zo erg vind. Ik profiteer op den duur namelijk maar wat graag van de duurzame creativiteit die tijdens de Green Challenge tentoon wordt gespreid. Want, om nog maar even een bruggetje te slaan naar mijn  vorige blogpost: het intensief bezig zijn met de Green Challenge Blog de afgelopen tijd, heeft er zeker  aan bijgedragen dat ik ook op dit gebied (hoewel alleen firguurlijk) zowaar 'groentje' af ben. ..

Reacties (1)

 

    • bert walenberg

    Twee vleesloze dagen is wel erg veel hoor. Je vader

    Ma 23 aug 2010, 15:16

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond


  • Content Rules, Common Sense
  • Webcare als PR-instrument
  • Het Grote Interviewgala
  • Het Grote Interviewgala
  • Het Grote Interviewgala
  • PRESSzone'10
  • Whizpr Silicon Valley 2010
  • The Pizza Turnaround

Persberichten

naar het archief
Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's
03-02-2012

Telegraaf eerste Nederlandse aanbieder PixSpree voor modefoto’s op Prive.nl en vrouw.nl Los Angeles, 3 februari 2012 – PixSpree, vorig jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten, komt naar Nederla... Lees meer.

Drie Nederlanders maken kans op prestigieuze Sony World Photography Awards 2012
03-02-2012

Acht Nederlanders bereikten de nominatielijst na een selectie uit 112.000 inzendingen uit 171 landen Badhoevedorp, 3 februari 2012 - De genomineerden voor de Sony World Photography Awards 2012 zijn... Lees meer.

Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's
03-02-2012

Telegraaf eerste Nederlandse aanbieder PixSpree voor modefoto’s op Prive.nl en vrouw.nl Los Angeles, 3 februari 2012 – PixSpree, vorig jaar geïntroduceerd in de Verenigde Staten, komt naar Nederla... Lees meer.

Nieuwe aanwinst Jong Talent-programma SURFnet
02-02-2012

Utrecht, 2 februari 2012 - Per 1 januari is Florian Draisma gestart bij SURFnet. Hij maakt onderdeel uit van het Jong Talent-programma, waarin jonge, veelbelovende ICT-ers de kans krijgen zich prof... Lees meer.

HTC introduceert de HTC Sensation in Ice White
02-02-2012

Nieuwste Android update voor alle toestellen uit Sensation-serie Utrecht, 2 februari 2012 - HTC, leider in mobiele innovatie en design kondigt aan dat de HTC Sensation vanaf 1 maart ook beschikba... Lees meer.

Insight rondt de overname van Inmac af
01-02-2012

Apeldoorn, 1 februari 2012 - Insight Nederland, onderdeel van Insight Enterprises, Inc (Nasdaq: NSIT), wereldwijd één van de grootste verkopers van software, hardware en IT-diensten, bevestigt dat ... Lees meer.

EMC versterkt channel-team in EMEA
31-01-2012

Uitbreiding ter ondersteuning van groei in Europa, het Midden-Oosten en Afrika Nieuwegein, 31 januari 2012 - EMC Corporation (NYSE:EMC), marktleider op het gebied van informatie-infrastructuur oplo... Lees meer.

whizpr: @markjansen10 OK, sterkte!! Fijn weekend

whizpr: Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's: Telegraaf eerste Nederlands... http://t.co/FaBSxi9V

whizpr: @markjansen10 Jeetje. Vanavond wat te doen? Zin om te sleeën met 2 kinderen:-) ^wv

whizpr: @markjansen10 Hoe kom je nu thuis? #help

whizpr: Met PixSpree direct online mode en accessoires kopen die de celebs dragen op foto's: Telegraaf eerste Nederlands... http://t.co/5qo5JwbF

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
En de nerd van het jaar 2011 is...
  • kerstwens Pinewood
  • Pinewood Security Lunch
  • Pinewood security lunch 2011
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012