YouTube neemt je mee...

YouTube neemt je mee...

YouTube neemt je mee, op reis door de meest populaire content van het platform in 2011. YouTube maakte deze week de meest bekeken video's onder Nederlanders bekend.

Muziekvideo's zijn een klasse apart op YouTube. Veelvoudig worden videoclips inmiddels op YouTube bekeken. Het wordt door basisschool kinderen zelfs genoemd als favoriete bezigheid in de pauze op school. Niet zo gek dus dat YouTube een aparte lijst maakte voor muziekvideo's van de grotere muziek labels. Opvallend daarin is dat Gers Pardoel zo populair is bij ons eigen volk, dat het zelfs internationale sterren als Rihanna en Adele achter zich laat. 

 

Ook in de niet-muziek top staan video's van Nederlandse herkomst. Holland's Got Talent ster Aliyah, Lucky TV en de New Kids Nitro staan in onze favorieten. Content geproduceerd op eigen bodem is dus populair. Opvallende deler voor deze drie video's is overigens dat ze allen op een groot scherm te zien zijn geweest.


Naast contentcreatie van eigen bodem komen ook video's met een hoog aaibaarheidsgehalte terug in de lijsten, zowel in Nederland als internationaal, het liefst in combinatie met wat humor, zoals de babbling babies of de ultimate dog tease

De nummer één positie in Nederland wordt ingenomen door een 11-jarig zangtalent uit Amerika. Maria Aragon coverde begin dit jaar het liedje 'Born this Way' van Lady Gaga. De popster zag het en twitterde naar haar 17 miljoen followers. En tadaa... a star is born. De belangrijkste middelen voor deze doorbraak waren de sociale media YouTube en Twitter. 

 

Dat YouTube een bron van ontdekt en onontdekt talent is, moge duidelijk zijn. Ook YouTube zelf heeft daar oog voor. Het bedrijf organiseerde afgelopen jaar programma's als YouTube Stars en YouTube Next-Up om het kaf van het koren te scheiden en zo de beste contentcreators naar boven te halen. Menigeen waagt het erop en uploadt zijn of haar content en nog meer mensen bekijken deze content vervolgens.

Dat de populariteit van YouTube toeneemt, blijkt ook uit de cijfers:
- YouTube is beschikbaar op 800 miljoen mobiele toestellen
- de site telt meer dan 800 miljoen unieke bezoekers per maand
- elke dag worden er meer dan 3 miljard video's bekeken op YouTube

Deze cijfers in combinatie met de populairste video's van 2011 bleken deze week interessante content te zijn voor vele media, tot aan TV toe. Grote internetsites als nu.nl en nos.nl, radio 538 en het Jeugdjournaal en RTL Nieuws, allen gaven hun eigen draai aan dezelfde content. Een mooi voorbeeld van hoe content op verschillende kanalen tot zijn recht kan komen. 

What's Next? Na onze pc's, tablets en smartphones wil YouTube nu onze tv's veroveren. Daarbij is de juiste content onmisbaar. Dat wil zeggen, niet alleen de juiste inhoud, maar ook de juiste lengte en combinaties. Wie grijpt er elke twee minuten naar de afstandsbediening om van filmpje te wisselen? Daarom dus. Dit en hoe het ontwikkelen van kanalen in zijn werk gaat, vertelde Shiva Rajarama aan Marc Hijink (NRC) een paar weken geleden. Rajarama is als product manager verantwoordelijk voor het ontwikkelen van nieuwe producten bij YouTube. Het interview is zeker een aanrader voor iedereen die meer wil weten over YouTube en de ontwikkeling van het platform.

Iedereen die meer geïnteresseerd is in facts en figures, verwijs ik graag naar het YouTube Trends blog voor meer informatie.

En voor iedereen die het wel welletjes vindt nu, sluit ik af met de afsluiter der afsluiters, het Lucky TV-item dat op twee is geëindigd in de Nederlandse top tien van populairste video's:

 

Reageren

  • HTML niet toegestaan. URL's worden automatisch clickable.
    * E-mail adres wordt niet getoond


  • En de nerd van het jaar 2011 is...
  • Ik denk het niet Job
  • Maria Aragon - Born this way
  • babbling babies
  • Google Zeitgeist 2011
  • Minister Rosenthal en Clinton bij iFreedom
  • Minister Rosenthal en Clinton bij iFreedom
  • The Google+ project: Hangouts

Persberichten

naar het archief
Caase.com eerste Google Apps Premier Partner in Benelux
22-02-2012

Enschede, 22 februari 2012 - Caase.com, de cloud integrator, kondigt aan dat het als eerste bedrijf de Premier Enterprise Reseller status in de Benelux heeft behaald voor Google Apps. De partnersta... Lees meer.

Londen meest populaire stedentrip voor de krokusvakantie
20-02-2012

Amsterdam, 20 februari 2012 - De meerderheid van de Nederlanders, die een stedentrip hebben geboekt voor de krokusvakantie, zullen Londen bezoeken. Het is het tweede jaar op rij dat Londen de meest... Lees meer.

Panasonic Toughbook optimaliseert Android voor het bedrijfsleven
18-02-2012

Professionele Toughpad tablets op Android uitgerust met mobiele beheersoftware van Red Bend Den Bosch, 17 februari 2012 - Panasonic Toughbook kondigt aan zijn nieuwe Android Toughpad tablets voor ... Lees meer.

Rackspace neemt Sharepoint-specialist SharePoint911 over
17-02-2012

Amsterdam, 17 februari 2012 - Rackspace Hosting neemt het bedrijf SharePoint911, dat actief is op het gebied van SharePoint-consultancy en -training, over. Verder helpt het bedrijf organisaties met... Lees meer.

VMware Partners komen samen op VMware Partner Exchange 2012
15-02-2012

Las Vegas, Nevada, 15 februari 2012 - VMware, Inc (NYSE: VMW), wereldwijd leider in virtualisatie en cloud-infrastructuur, introduceert op de VMware Partner Exchange 2012 nieuwe oplossingscompetent... Lees meer.

KLPD ontvangt SURFcert Security Award 2012
15-02-2012

Team High Tech Crime onderscheiden tijdens beveiligingsconferentie Utrecht, 15 februari 2012 - Tijdens de beveiligingsconferentie SURFcert & SURFibo heeft Dave Monnier van Team Cymru uit naam ... Lees meer.

Kleine kleurrijke muis van Logitech
15-02-2012

Stijlvolle Mini Mouse in zakformaat Amersfoort, 15 februari 2012 - Logitech introduceert de Logitech Wireless Mini Mouse M187, een draadloze muis in zakformaat, beschikbaar in vijf verschillende k... Lees meer.

whizpr: http://t.co/VnyBLRpH eerste Google Apps Premier Partner in Benelux: Enschede, 22 februari 2012 - Caase.... http://t.co/JgrspjcH

whizpr: We love infographics - Sprout heeft een aantal leuke verzameld over Twitter http://t.co/j185gQC5

whizpr: @1SchrijfSter Veel plezier!! Het is een echt avonturenverhaal.

whizpr: Londen meest populaire stedentrip voor de krokusvakantie: Amsterdam, 20 februari 2012 - De meerderheid van de Ne... http://t.co/tczjZcni

whizpr: Panasonic Toughbook optimaliseert Android voor het bedrijfsleven: Professionele Toughpad tablets op Android uitg... http://t.co/6EODNXri

Volg de Whizpr Twitterfeed

Jouw favoriete PR kanaal

Bekijk alle video's van Whizpr
En de nerd van het jaar 2011 is...
  • kerstwens Pinewood
  • Pinewood Security Lunch
  • Pinewood security lunch 2011
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012
  • Whizpr winterborrel jan2012