Google voegt meer dan 30 Nederlandse steden toe aan Street View

  Google voegt meer dan 30 Nederlandse steden toe aan Street View

Nieuwe 360 graden-foto's van steden, omliggende plaatsen, verbindingswegen en historisch erfgoed toegevoegd aan Google Maps

Amsterdam, 10 november 2009 -
Google Street View wordt in Nederland met meer dan 30 steden, plaatsen en omliggende gebieden uitgebreid. Gebruikers kunnen nu in een groot deel van Nederland 360 graden-beeldmateriaal op straatniveau bekijken en navigeren langs plaatsen van hun voorkeur. Nederlanders en in Nederland geïnteresseerde toeristen kunnen zo bijvoorbeeld de historische straten van Den Haag, Utrecht, Haarlem en Den Bosch ontdekken, of een virtuele tour langs bijzonder Nederlands historisch erfgoed, zoals het Binnenhof en Kinderdijk maken.

Populaire bestemmingen in kaart
In maart van dit jaar kondigde Google al de beschikbaarheid van Street View aan voor Amsterdam, Rotterdam en Groningen en omliggende plaatsen. Naast de meer dan 30 nieuwe steden, plaatsen, omliggende dorpen en verbindingswegen die vandaag gelanceerd worden, biedt Street View ook prachtig zicht op de Ridderzaal van het Binnenhof en op de molens van Kinderdijk. De foto's van het Binnenhof en Kinderdijk zijn de eerste beschikbare beelden die door de Street View Trike zijn gemaakt.

Afgelopen zomer hebben 22.000 Nederlanders via een online peiling hun mening gegeven over welke toeristische trekpleisters in Google Street View thuis horen. Vervolgens is de Street View Trike (driewieler fiets) heel de maand augustus op pad geweest in Nederland. Op enkele plaatsen waar Trike-foto's vroeg beschikbaar kwamen, (met name: het Binnenhof en Kinderdijk) zijn de beelden toegevoegd aan de Street View lancering van vandaag. De overige foto's die met de Street View Trike zijn gemaakt, worden nog verwerkt en er staat op dit moment geen lanceerdatum gepland.

Sinds de lancering in maart is de Street View-technologie uitgebreid met Smart Navigation, die het mogelijk maakt voor gebruikers om binnen de panorama's sneller van plaats tot plaats te "springen", en het makkelijker maakt om op interessante gebouwen en locaties in te zoomen. Verder worden de Street View-beelden al sinds februari verrijkt met foto's van gebruikers via de Panoramio-dienst van Google. Zo kunnen gebruikers plaatsen vanuit verschillende oogpunten bekijken.

Street View is in mei 2007 voor het eerst gelanceerd en de immens populaire beelden zijn inmiddels beschikbaar in de Verenigde Staten, Canada, Japan, Australië, Nieuw Zeeland, Taiwan, Frankrijk, Spanje, Italië, Portugal, Tsjechië, Zwitserland, Groot-Brittannië en Nederland. Naast Nederland worden vandaag nieuwe Street View-beelden toegevoegd in Spanje (inclusief Mallorca en de Canarische Eilanden), Mexico en Amerika (met name Hawaï).

Navigeren met oranje poppetje: Pegman
In de gebieden waar Street View beschikbaar is, kan de gebruiker het straatniveau bereiken en 360 graden-beelden bekijken door in te zoomen op de laagste niveaus op Google Maps, of door het oranje poppetje ('Pegman') van de linkerzijde van de kaart te slepen naar de blauw gemarkeerde straat. Zo kunnen restaurants worden bekeken voor het bezoek, zijn reis- en routeplannen te maken, meetingpoints te bepalen of steden worden bekeken. Elke bestemming is zo te checken op uiterlijk en sfeer. Street View is natuurlijk ook gewoon te gebruiken om nieuwe plekjes in je eigen buurt te ontdekken.

Bedrijven kunnen ook profiteren van de gratis Street View-technologie door Google Maps direct in hun site te embedden of gebruik te maken van andere Google Maps-functionaliteit als MyMaps. Zo zou een hotel op zijn website klanten niet alleen het hotel zelf kunnen laten bekijken maar ook de omgeving van het hotel. Of zou een rederij toeristen op de opstapplaatsen kunnen wijzen met behulp van de Street View-beelden.

Alistair Verney, communicatie manager bij Google: "De Street View-beelden van Amsterdam, Rotterdam en Groningen zijn zeer enthousiast ontvangen door zowel Nederlandse Maps-gebruikers als door mensen in het buitenland die Nederland op afstand willen bekijken. Vandaag maken we meer dan 30 andere steden, veel omliggende plaatsen en historisch erfgoed beschikbaar, waardoor Nederland letterlijk en figuurlijk nog veel beter op de kaart wordt gezet."

Wethouder Citymarketing (Den Haag) Frits Huffnagel: "Het is mooi dat Google het mogelijk maakt dat iedereen, ook wie niet naar Den Haag zélf kan komen, nu kan zien hoe prachtig Den Haag is."

Privacy
Google heeft zijn uiterste best gedaan om de privacy van Nederlanders te waarborgen in Street View. De dienst bevat alleen beeldmateriaal dat al zichtbaar is vanaf de publieke weg (of vanaf plaatsen waar speciaal toestemming voor is gevraagd) en maakt gebruik van technologie die gezichten en nummerplaten vervaagd weergeeft zodat mensen en auto's onherkenbaar zijn. Daarnaast kan iedere gebruiker eenvoudig een verzoek tot verwijdering indienen voor afbeeldingen die zij niet geschikt vinden voor Street View. Dit gebeurt door te klikken op de link 'Een probleem melden', die links onderin op elke Street View-foto te vinden is.

Burgemeester van Almere en oud-Minister van Verkeer en Waterstaat Annemarie Jorritsma: "Het is heel mooi dat Streetview nu ook voor Almere beschikbaar is. Het is een prachtige toevoeging aan onze eigen informatie in Almere in Kaart en de luchtfoto's van AlmereMaps. Nu kan iedereen de jongste stad van Nederland ook direct bekijken vanaf de openbare weg. Gelukkig waarborgt Google de privacy en kan men ook zelf aangeven indien iets om redenen verwijderd dient te worden."

Verschillende partners hebben veel profijt gehad van Street View in de gebieden in Nederland die als eerste toegankelijk zijn gemaakt.

Kees van Wijk, directeur VVV Nederland:
"De uitbreiding van Google Street View betekent dat de VVV haar webomgeving nog informatiever en attractiever kan maken. Het geeft de consument de kans zich thuis op een leuke manier voor te bereiden op een bezoek aan een stad of toeristische topattractie. Voor de VVV’s is het een uitgelezen kans om de eigen stad of regio al vroeg onder de aandacht van de consument te brengen.”

Sander Klos, CEO van iens.nl:
"Google Street View heeft zich enorm bewezen als nuttige en door de iens.nl community zeer gewaardeerde toevoeging aan onze website. We zijn dan ook blij dat we deze dienst voor nog meer restaurants en uitgaansgelegenheden kunnen aanbieden en zo voor de bezoeker het plaatje helemaal compleet maken. Dankzij Street View geeft iens.nl antwoord op vragen die voor veel mensen belangrijk zijn bij een reservering: Hoe ziet het restaurant er aan de buitenkant uit? Kan ik bij het restaurant mijn gasten afzetten met de auto? Ligt het in een grote straat of in een gezellige buurt?"

Joep Ketelaar, algemeen directeur van funda.nl:
“Google Street View heeft een enorme ‘wow-factor’ bij de bezoekers van funda. De uitbreiding zal dus voor nog meer huizenzoekers de zoekervaring verrijken en draagt dus bij aan de aantrekkelijkheid van funda.”

 


-------------

 


Street View in cijfers

  • 1 - het aantal landen waar de kleur van Pegman hetzelfde is als de nationale kleur van het land (oranje)
  • 5 - het aantal steden in de VS waar Street View als eerste beschikbaar werd gemaakt (San Francisco, New York, Las Vegas, Miami en Denver)
  • 12 - het aantal landen waar Street View nu beschikbaar is (de Verenigde Staten, Japan, Australië, Nieuw Zeeland, Taiwan, Frankrijk, Spanje, Italië, Tsjechië, Zwitserland, Groot-Brittannië en Nederland)
  • 12 - het gemiddeld aantal foto-panorama's die per gebruiker bekeken wordt elke keer dat Street View gebruikt wordt.
  • 15 - het aantal keren per dag dat een Street View bestuurder het dak van zijn auto op moet klimmen om de lenzen van de camera's schoon te maken, de camera's af te schermen als het regent of gewoon om de apparatuur te controleren. Sommige bestuurders gebruiken een kleine ladder om dit makkelijker te maken.
  • 19 - het aantal grote steden (met meer dan 100.000 inwoners) dat in Street View te bewonderen is. Nederland telt in totaal 21 grote steden.
  • 30 - het aantal variaties op het oranje Pegman-poppetje die tot nu toe ter gelegenheid van feestdagen is verschenen in Street View
  • 4.041 - kilometers Nederlandse straten die in maart 2009 in Street View beschikbaar werden gemaakt
  • 35.000 - geschatte aantal kilometers Nederlandse straten die vanaf november 2009 in Street View virtueel te bewandelen zijn.
  • Tientallen miljoenen - het aantal foto's dat is gemaakt voor Street View tot op heden.


Lijst van Nederlandse steden nu beschikbaar in Street View

  • Almere
  • Alphen aan den Rijn
  • Amersfoort
  • Amstelveen *
  • Amsterdam **
  • Apeldoorn
  • Arnhem
  • Barendrecht *
  • Bergen op Zoom
  • Beverwijk
  • Breda
  • Delft
  • Den Bosch
  • Den Haag
  • Diemen*
  • Dordrecht
  • Edam *
  • Eindhoven
  • Groningen **
  • Haarlem
  • Hilversum
  • Hoogvliet *
  • IJmuiden
  • Koog aan de Zaan *
  • Leeuwaarden
  • Leiden
  • Lelystad
  • Nijmegen
  • Oss
  • Ouder-Amstel *
  • Purmerend
  • Rotterdam **
  • Smallingerland
  • Sneek
  • Spijkenisse *
  • Tilburg
  • Utrecht
  • Velsen
  • Venlo
  • Volendam *
  • Wassenaar
  • Weesp *
  • Zaanstad **
  • Zoetermeer

* Al sinds maart 2009 in Street View te zien

** Al sinds maart 2009 in Street View te zien, maar nu uitgebreid met aanvullende beelden.

Street View feiten
Nadat 22.000 Nederlanders afgelopen zomer via een online peiling hun mening hadden gegeven over welke toeristische trekpleisters in Google Street View thuis horen, is de Street View Trike (driewieler fiets) heel de maand augustus op pad geweest in Nederland. Op enkele plaatsen waar Trike-foto's al beschikbaar waren, (met name: het Binnenhof en Kinderdijk) zijn de beelden vandaag toegevoegd aan Street View. De overige foto's die met de Street View Trike zijn gemaakt, worden nog verwerkt en er staat op dit moment geen lanceerdatum gepland.

  • Onze bestuurders vertelden ons dat (zelfs tijdens de best mooie zomer van 2009) de grootste uitdaging bij het maken van Street View-foto's in Nederland.... nog steeds het Nederlandse weer was! Regen heeft het onmogelijk gemaakt om elke dag goede foto's te nemen. De optimale weersomstandigheden voor het maken van Street View beelden zijn droog en lichtbewolkt weer.
  • Onze bestuurders hebben ons laten weten dat steden als Amsterdam en Utrecht de moeilijkste plaatsen waren om Street View-foto's te maken vanwege eenrichtingsverkeer, nauwe straatjes, de duizenden fietsers op straat en de grote hoeveelheden toeristen die gecentreerd zijn in bepaalde buurten.
  • Street View maakt gebruik van speciaal hiervoor ontwikkelde technologie die alle gezichten en kentekens onherkenbaar maakt. Deze technologie werd voor het eerst toegepast op de Street View-foto's van Manhattan in mei 2008. Inmiddels worden alle gezichten en kentekens in alle Street View-landen wazig gemaakt. De technologie is zeer effectief, soms ook te effectief zoals werd bewezen toen het gezicht van een paard in Central Park in New York wazig werd gemaakt.
  • Geografie, verkeerssystemen, files en uiteraard het weer zijn maar een aantal van de logistieke uitdagingen die invloed hebben op de tijd waarin een bepaalde buurt gereden wordt.
  • Street View is begonnen als een zogenaamd 20% project - experimenten waarbij onze engineers 20% van hun tijd mogen besteden aan projecten die niet direct gerelateerd zijn aan hun kernwerkzaamheden. Larry Page, een van de oprichters van Google, vond het zo'n leuk project dat hij zelf betrokken is geweest bij de eerste tests - in zijn eigen auto, met zijn eigen videocamera.
  • De Street View mascotte heet Pegman. Hij heet Pegman omdat hij er (een beetje) uit ziet als een wasknijper (oftewel een "peg" in het Engels). Soms verkleedt hij zich voor bijzondere gelegenheden als zon- en feestdagen. In het verleden heeft hij zich als sneeuwpop vermomt, als hippie, als een heks, als Uncle Sam en heeft hij het parcours van de Tour de France gereden.
  • Street View is al voor heel veel verschillende doeleinden gebruikt. Een Google-medewerker heeft als ludieke actie zijn vriendin ten huwelijk gevraagd via Street View. Een meer serieuze manier waarop Street View is gebruikt kwam recentelijk naar voren: de politie in de VS heeft de locatie van een ontvoerd kind ontdekt via Street View.

Over Google Inc.
De innovatieve zoektechnologieën van Google stellen elke dag opnieuw miljoenen mensen over de hele wereld in staat om informatie te vinden. Google werd opgericht in 1998 door Larry Page en Sergey Brin, toenmalige promovendi aan de Universiteit van Stanford. Vandaag de dag is Google een topspeler op internet in alle belangrijke wereldmarkten. De gerichte advertentieprogramma’s van Google leveren voor ondernemingen van elke omvang meetbare resultaten op, terwijl de internetervaring van gebruikers als geheel wordt verrijkt. Het hoofdkantoor van Google bevindt zich in Silicon Valley. Daarnaast heeft het bedrijf kantoren in Noord- en Zuid-Amerika, Europa en Azië. Raadpleeg voor meer informatie www.google.com.

Over de VVV
Als promotie- en informatieorganisatie staat VVV voor het bevorderen van toerisme, recreatie en vrijetijdsbesteding. Dit gebeurt door toeristen, recreanten en bewoners als een goede gastheer van dienst te zijn. Hiertoe worden gasten en bezoekers attent gemaakt op de mogelijkheden voor toerisme, recreatie en vrijetijdsbesteding en geholpen in het optimaal benutten ervan. Hiermee levert de VVV een positieve bijdrage aan de lokale economie en lokale maatschappelijke functies.

Over VVV Nederland
VVV Nederland ontwikkelt ‘VVV’ tot een toonaangevend merk op het gebied van recreatie, toerisme en vrije tijd in Nederland, ondersteunt een netwerk van professionele VVV organisaties en exploiteert een uitgekiend assortiment cadeaubonnen. VVV Nederland is een selfsupporting onderneming, die geen subsidie van de overheid ontvangt. Aan toeristische promotie- en informatieorganisaties die voldoen aan de kwaliteitscriteria van de VVV Gastheerschapformule verleent VVV Nederland de licentie om het VVV merk te voeren.

Over iens.nl
Iens.nl is uitgegroeid tot dé restaurantgids van Nederland op internet en in print, met meer dan 85.000 geregistreerde proevers en ruim 4 miljoen unieke bezoekers per jaar via www.iens.nl. Iens.nl is de grootste uitgever van regionale en landelijke restaurantgidsen. Deze gidsen

bevatten beschrijvingen van vele restaurants, van eetcafé tot sterrentent. De kernactiviteiten van iens.nl bestaan uit het beheer en de exploitatie van de grootste restaurant- en delicatessendatabase, de website www.iens.nl en de daarmee verbonden iens.nl-community. Dit vindt plaats door onder meer de verkoop van advertenties in de zakelijke markt, het leveren van diensten aan de restaurants, het uitgeven en de verkoop van de iens restaurantgidsen en andere gidsen voor de consumenten- en zakelijke markt, alsmede het uitgeven van de nieuwsbrief IENS & OUTS voor de iens-proevers.

Over Funda
Funda faciliteert de aankoop, verkoop en verhuur van woningen en zakelijke objecten via internet. Funda zorgt met deze activiteiten voor transparantie in de huizenmarkt en ondersteunt consumenten met betrouwbare en complete informatie bij de koop of huur van een woning. Funda telt meer dan 350.000 bezoekers en gemiddeld 9.000.000 pageviews per dag. Funda is daarmee de grootste en meest bezochte woonsite van Nederland met 3 miljoen unieke bezoekers per maand. Voor meer informatie: www.funda.nl

Meer informatie:

Google
Alistair Verney
Persvoorlichter Google Nederland
Tel: 020 504 53 36
E-mail: alv@google.com

Whizpr
Gijs Fennell / Winnie Silvertand
Tel: 0317 410 483
E-mail: google(at)whizpr.nl

Contactinformatie partners:
Sander Klos
CEO, iens.nl (Iens Independent Index BV)
Mobiel: 06-12334171
Kantoor: 020-6242034
@: sander@iens.nl

Paul van Harten
Persvoorlichter, VVV Nederland
Tel: 0343-439489
@: paulvanharten@vvvnederland.nl

Jeroen Wilhelm
Persvoorlichter Funda.nl
Tel: 06-55113020
@: jeroen@funda.nl

Foto's

Google%20Street%20View%20Car%201_16915_230_163_1
  • Thumb_Google%20Street%20View%20NL%20dekking%20-%20november%202009_1628_72_63_1
  • Thumb_Google%20Street%20View%20Utrecht%20-%20Gaardbrug_1957_72_63_1
  • Thumb_Google%20Street%20View%20DEN%20HAAG%20-%20Binnenhof_1724_72_63_1
  • Thumb_Google%20Street%20View%20GRONINGEN%20-%20Lauwersmeer_1372_72_63_1