Check Point test: Facebook-gebruikers makkelijk doelwit phishing-aanvallen

Check Point test:  Facebook-gebruikers makkelijk doelwit phishing-aanvallen

Nep-aanval toont noodzaak beveiligingsmaatregelen voor sociale netwerken

Den Bosch, 24 februari 2010 - Om het daadwerkelijke gevaar van de sociale netwerken in kaart te brengen, heeft het Security & Response Team van Check Point een gesimuleerde phishing-aanval uitgevoerd, gericht op willekeurige Facebook-gebruikers. Van de 200 gebruikers die deze e-mail ontvingen, klikten er 71 op de link om de bijgevoegde webpagina te bekijken. Check Point heeft deze test uitgevoerd om aan te tonen dat het hoog tijd is te erkennen dat voor sociale netwerken dezelfde beveiligingsmaatregelen getroffen moeten worden als voor e-mail.

Met gebruik van een anoniem en nep Facebook-profiel is er door het team een spam e-mailbericht opgesteld met de woorden 'bekijk mijn laatste foto's', dat vervolgens naar 200 willekeurige Facebook-leden is gestuurd die zijn gelinkt aan dat profiel. 71 gebruikers klikten op de link om de bijgevoegde webpagina te bekijken. Als die link was gekoppeld aan een geïnfecteerde webpagina of een phishing-site, dan zouden er meer dan 71 computers en gebruikers geïnfecteerd of slachtoffer zijn geweest van phishing-fraude.

René Oskam, Country Manager van Check Point Benelux licht toe: "Bedrijven moeten beseffen dat sociale netwerken zowel zakelijk en privé worden gebruikt. De acceptatiegraad van Twitter en Facebook zijn erg groot en deze kan ervoor zorgen dat malware zich sneller verspreidt. Het is dan ook belangrijk dat organisaties werknemers voorlichten over de gevaren. Daarnaast speelt technologie als endpoint beveiliging een belangrijke rol om malware-aanvallen via sociale netwerken te voorkomen."

Check Point waarschuwt dat gebruikers van sociale netwerken snel op het verkeerde been worden gezet door malware. "Het is immers je eigen, persoonlijke sociale netwerk, waar ogenschijnlijk alleen eigen vrienden en bekenden aan verbonden zijn. Cybercriminelen doen zich voor als vrienden om op die manier persoonlijke en vertrouwelijke informatie te stelen. Wij adviseren medewerkers dan ook goed te blijven opletten en hun gezond verstand te gebruiken voordat ze te klikken op bijvoorbeeld aanlokkelijke aanbiedingen", aldus Oskam.

Volgens Check Point is het tijd te erkennen dat sociale netwerksites niet veiliger zijn dan andere plekken op het internet en dat dezelfde beveiligingsmaatregelen getroffen moeten worden voor sociale netwerken als voor e-mail en internet.


-----------

Check Point
Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) biedt als total security aanbieder centraal beheerde, totale beveiliging voor netwerken, data en endpoints. Deze unieke aanpak beveiligt Check Point klanten tegen internetbedreigingen, reduceert complexiteit en verlaagt de total cost of ownership. Met zijn dynamische Software Blade-architectuur biedt Check Point veilige, flexibele en eenvoudige oplossingen, op maat van de klant. Hierdoor komt de oplossing tegemoet aan de reële beveiligingsbehoeften van elke organisatie of IT omgeving. Naast gerenommeerde Fortune 100 bedrijven, heeft Check Point eveneens tienduizenden kleine en middelgrote bedrijven als klant. De ZoneAlarm oplossingen beschermen miljoenen klanten tegen hackers, spyware en identiteitsdiefstal.

Voor meer informatie:
Check Point Software
Paula ten Bos
Tel: 073 69 00 800
Email: paulab(at)checkpoint.com

Whizpr 
Kees Verheij 
Tel: 0317-410483 
E-mail: checkpoint(at)whizpr.nl