Ericsson sluit deal van 1,3 miljard dollar met Aziatische telecom operator Bharti Airtel Limited

Ericsson sluit deal van 1,3 miljard dollar met Aziatische  telecom operator Bharti Airtel Limited

Rijen, 31 maart 2010 - Ericsson (NASDAQ: ERIC) en Bharti Airtel, een grote telecom provider voor India, Sri Lanka en Bangladesh breiden hun samenwerking verder uit met een netwerkcontract ter waarde van 1,3 miljard dollar. Airtel gebruikers profiteren door de uitbreiding van het contract van betere geluidskwaliteit en snellere datatransacties. Door de overeenkomst kan Airtel een geconvergeerd netwerk installeren en de dekking op het platteland van India verder uitbreiden. Ericsson zal het netwerk van Airtel upgraden in 15 van de 22 door Airtel gedefinieerde netwerkgebieden in India.

Sanjay Kapoor, CEO- India & South Asia, Bharti Airtel: "Ons model, waarbij we overeenkomsten sluiten met strategische partners die onze visie delen en die een schat aan ervaring en expertise meebrengen, heeft ons enorm geholpen. We hebben ons zo kunnen richten op onze klanten en de markt. De uitbreiding van onze relatie, die al 15 jaar bestaat, onderstreept de kracht van de relatie en het succes van dit model. We zijn nog steeds erg tevreden met de expertise van Ericsson als het gaat om het uitbreiden van telecomnetwerken en het transformeren ervan. Ze helpen ons operationele kosten te verlagen en de kwaliteit van ons netwerk te verbeteren. Dit stelt ons in staat onze klanten te voorzien van de best mogelijke klantervaring."

Hans Vestberg, President en CEO van Ericsson: "Airtel is er klaar voor om voorop te lopen bij de volgende telecomrevolutie in India en daarbij de 2G-ervaring voor zijn klanten mogelijk te maken. In dit partnerschap zullen we een nieuwe standaard voor de wereld zetten in termen van netwerkgrootte en kwaliteit, types diensten en eindgebruikerervaring."

Als onderdeel van dit contract zal Ericsson onder andere zijn energie besparende 2G/5G radio
basis stations en zijn Intelligent netwerk inzetten. Daarbij zal Ericsson er voor zorgen dat Bharti Airtel's netwerk 3G-ready is zodat 3G in een later stadium eenvoudig is uit te rollen. De uitbreiding behelst tevens de introductie van enkele van de nieuwste draadloze technologieën, die betere gesprekskwaliteit zullen brengen aan eindgebruikers en het mogelijk maakt dat meer gebruikers een basisstation kunnen gebruiken. Door het gebruik van Evolved EDGE technologie en andere nieuwe diensten zullen datasnelheden verder worden verhoogd.

--------------------

Over Bharti Airtel Limited
Bharti Airtel Limited is onderdeel van Bharti Enterprises, een van de grootste telecom providers van Azië actief in India, Sri Lanka en Bangladesh. In Zuid Azië heeft het bedrijf meer dan 134 miljoen klanten, waaronder 124,6 miljoen klanten in India. Businessweek heeft Bharti Airtel uitgeroepen tot een van de zes best presterende technologie bedrijven in de wereld. Voor meer informatie: www.airtel.in/

Over Ericsson
Ericsson is ‘s werelds grootste leverancier van technologie en diensten aan telecom-operators. Als marktleider van 2G, 3G en 4G mobiele technologieën levert Ericsson communicatiediensten en beheert het netwerken die meer dan 2 miljard abonnees bedienen. Het bedrijfsportfolio bestaat uit mobiele en vaste netwerkinfrastructuren en breedband- en multimediaoplossingen voor operators, bedrijven en ontwikkelaars. Door de joint venture met Sony Ericsson en ST-Ericsson biedt het consumenten mobiele telefoons met uitgebreide functionaliteit.

Ericsson brengt zijn visie op ‘communicatie voor iedereen’ in de praktijk door innovatie, technologie en duurzame zakelijke oplossingen. Het bedrijf is met meer dan 80.000 medewerkers actief in 175 landen en genereerde in 2009 een omzet van 27.1 miljard dollar. Ericsson is opgericht in 1876, heeft zijn hoofdkantoor in Stockholm en is genoteerd aan de NASDAQ OMX, Stockholm en de NASDAQ New York. Voor meer informatie:   www.twitter.com/ericssonpress

Meer informatie:

Ericsson Telecommunicatie B.V.
Sylvia van Haren
Tel.: +31 (0) 161 242 973
Sylvia.van.Haren(at)ericsson.com

Whizpr
Chantal Schepers / Yvon Reitsma
Tel.: +31 (0) 317 410 483
ericsson(at)whizpr.nl

Foto's

Hans%20Vestberg_8376_230_163_1